GİRİŞ YAP

İstanbul Araç Kiralama - Avec Car Rentals

İstanbul, güzel Türkiyemizin en kalabalık, mimari, tarihi, kültürel açısından en zengin ve en güzel şehirlerinden biridir. İstanbul için yazacak analatacak çok şey var aslında. Her sene kendisine yerli ve yabancı binlerce turisti çeken İstanbul doğal güzellikleri ve tarihi dokulara ile kalplere dokunan görülmesi gereken bir çok yere sahiptir. Aileniz ile birlikte gezebileceğiniz bir çok noktası bulunmaktadır. Her bir yeri görüp tarihi ve kültürel dokularına hayran kalmamak ve merak etmemek elde değil. Böyle güzel bir bölgeye gelmiş araç kiralamamak ve daha fazla bölgeyi görmemek mümkün değil. İstanbul Araç Kiralamak için tercih edebileceğiz en güvenilir adres Avec Car Rentasltır.

 

İstanbul Araç Kiralama

İstanbul Gezilecek Yerler

 

İstanbulda gezilecek tarihi yerler bir hayli fazla. Bu yüzden İstanbul araç kiralama daha konforlu ve güzel bir gün geçirmeniz için  tercih etmenizi tavsiye edeceğimiz bir durumdur. Sultanahmet, Eminönü, Kapalı Çarşı, Beyazıt, Gülhane Parkı, Bebek Parkı, Arnavutköy, Taksim, Beyoğlu. İstanbulda tarihi bir müze olan Ayasofya Bizans İmparatoru I. Justinianus tarafından yapılmıştır. Özellikle yabancı turistlerinde bir hayli ilgisini çeker. Karadeniz ile Marmara denizini birbirine bağlayan İstanbul Boğazı da mutlaka görülmesi gereken noktalardan biridir. Beyazıt ve Nuruosmaniye semtlerinin ortasında yer alan dünyanın en büyük çarşısı ve en eski yerlerinden biri olan Kapalı Çarşı birbirinden farklı çeşit çeşit mağazaları ile görülmeye değer baharatlarının tadına bakılmaya değer bir çarşıdır.

 

İstanbul Araç Kiralama

İstanbuldaki en büyük kapalı sarnıç olan Yerebatan Sarnıcına Ayasofya binasının batısında yer alan küçük binadan girilir. Birbirinden güzel cafelerin ve çeşit çeşit dünya markalarının yer aldığı Taksim meydanı Beyoğlu semtinde yer almaktadır. İstanbulda yer alan yerli ve yabancı turistlerin gerek alışveriş gerek eğlence için en çok uğradıkları yerlerden biridir. Dolmabahçe Sarayı Beşiktaş semtinde yer almaktadır. Bu tarihi güzellikteki ihtişamlı kocaman binayı mutlaka herkesin en az bir kez görmesi gerekir. Yine bir başka tarihi özellik taşıyan yerlerden biri İstanbul'un Galata semtinde yer alan Galata Kulesi mükemmel bir görüntüye sahip. Avrupa yakasında görebileceğiniz yerlerden biri de efsaneler ile anlatılan Kız kulesidir. Salacak açıklarındaki küçük adacık üzerine inşa edilmiştir. Sarıyer ilçesinde yer alan Rumeli Hisarı da eşsiz manzaraya ve doğal güzelliğe sahip yerlerden biri.

Birde Anadolu yakasında bulunan gezilecek yerler vardır. Tarihi ve görülmeye değer harika manzarası ile Çamlıca Tepesini mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Bu şehre geldiğiniz zaman mutlaka bir araç kiralamalı ve mutlaka fotoğraf makinenizi yanınızda getirmelisiniz. Ayrıca Büyükada ve Gökçeada gibi İstanbulda yer alan adalar temiz bir hava almak ve eşsiz ada evlerini görmek isteyenlerin tercih edecekleri yerlerden biridir.İstanbul Araç Kiralama

İstanbulda Nerede Ne Yenir ?

 

Kebap ve lahmacun tarzı acılı yemekler sevenlerin gidebileceği birkaç önerimiz var. İstanbulda en iyi kebabı Hamdi Restaurant da yiyebilirsiniz. Eminönünde yer aan Yeni Caminin hemen yanındaki otoparkın köşesinde ilk tezgahını açmıştır. Tam 45 yıllık bir gelenektir Hamdi Restaurant. Lahmacun sevenler için tavsiye edeceğimiz yer Borsam Taşfırın. Anadolu yakasının en eski taş fırınıdır.

Karadeniz yemeklerinde muhlamayı sevenlerin uğrayacağı adres belli. Orası da Nalia Karadeniz Mutfağıdır. Kumpir yemek isteyenleri mutlaka Ortaköy semtine gitmelerini tavsiye ediyoruz. İstanbulda yaz aylarında dondurma yemek isteyen ise; Yaşarr Usta Sorbe Dondurmacı da yemelerini tavsiye ederiz.

Kahvaltı mekanı arayanlar için Karaköy de yer alan Narlı Gurme ve ya Rumeli Hisarında bulunan Lokmaya uğramalarını tavsiye ederiz.

 

İstanbul Araç Kiralama

Romantik bir akşam yemeği yemek isteyenleri ise Kız kulesinin restoranına bekleriz. Kız Kulesi Restaurant manzarası itibari ile oldukça romantik bir yer. Dış ve iç mekanı mevcut aynı zamanda dünya mutfağı bulunmaktadır.

 

Beyoğlunda bulunan bir başka güzel mekan ise Cachi Lokanta Bar. Akdeniz mutfağı, pidesi ve pizzası bulunan mekanda dilediğinizi romantik bir akşam yemeği geçirerek tüketebilirsiniz.

 

İstanbul Araç Kiralama

İstanbulda Gece Hayatı 

 

İstanbul'un gündüzleri kalabalık olmasının yanı sıra geceleri de bir hayli kalabalık ve eğlenceli geçer. Başta Reina olmak üzere; Tektekçi Beyoğlu, Narid Jazz Club, Pub Crawl İstanbul ve Albüm gibi bir çok eğlence merkezi bulunmaktadır.

 

 

·  İstanbul Avec Car Rentals Ofis Bilgileri

İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI İÇ HATLAR Yeşilköy Mahallesi 34149 Bakırköy / İstanbul

·  +90 212 531 28 32

·  info@aveccarrentals.com

İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI DIŞ HATLAR Yeşilköy Mahallesi 34149 Bakırköy / İstanbul

·  +90 212 532 28 32

·  info@aveccarrentals.com

 

 

Adresler

Cachi Lokanta Bar :Adahan İstanbul, AsmalımescitMahallesi, General Yazgan Sokak, No 14, Beyoğlu, İstanbul

Kız Kulesi Restaurant: Kız Kulesi, Salacak Mahallesi, Üsküdar, İstanbul

Lokma: Rumelihisarı Mah. Yahya Kemal Cad. No:18, Rumelihisarı/İstanbul – Avrupa

Narlı Gurme: Rıhtım Cad.Katotopark altı 1/1 Karaköy

Nalia Karadeniz Mutfağı: Prof. Dr. Ali Nihat Tarlan Cad. No:103 Bostancı-İstanbul

Borsam Taşfırın:  Güneşlibahçe Sok. No: 26/A Kadıköy

Hamdi Restaurat: Rüstem Paşa Mh., Kalçin Sk No:17, Fatih

Reina: Ortaköy Mh., Muallim Naci Cd. No:44, 34347 Beşiktaş/İstanbul

Tektekçi Beyoğlu:Tomtom Mah., Açara Sok. No:5, 34433 Beyoğlu/İstanbul

Narid Jazz Club: Bereketzade Mh., Galata Kulesi Sk. No:8, 34421 Beyoğlu/İstanbul

Pub Crawl İstanbul: The tower Pub , Bereketzade Mahallesi, Galata Kulesi Sokak No:1 D:No 4, 34421 Beyoğlu/İstanbul

Albüm:Ortaköy Mh., Muallim Naci Cd. No:71, 34347 Beşiktaş/İstanbul

 

E - BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
FIRSATLARI KAÇIRMAYIN
Whatsapp İçin Tıklayınız